Witamy na stronie

Logowanie lub Rejestruję się

Serdecznie witamy!

Wydawnictwo Rosemaria

Nowenna pompejańska

Historia nowenny pompejańskiej, która została spisana w książce "Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach" jest stosunkowo słabo znana w Polsce. Czy wiesz, jak odmawiać nowennę pompejańską?

Maryja powiedziała w objawieniu ciężko chorej Fortunatinie Agrelli:

Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na Mo­ją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne.

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Nowenna pompejańska

Nowenna pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia ­odmawiamy trzy części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z tajem­nicami  światła. Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej części różańca, odmawiamy następującą mo­dlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie sły­szano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z różańcem Twoim, pomocy Two­jej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Mat­ko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej z trzech części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna mi­łości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różań­ca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy we­z­wałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszę­dzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wy­świad­czyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo róża ńca świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z za­u­faniem do Ciebie się udawali. O, gdy­by cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, każdą z trzech części różańca kończymy po jej odmówieniu trzykrotnym westchnienie do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Do każdej książki dodajemy egzemplarz nowenny pompejańskiej w formacie pasującym do modlitewnika, a tu możesz zamówić ich więcej

Audiobook z naszej książki!

Bartolo Longo. Od kapłana szatana do apostoła różańca. 
AUDIOBOOK, czyta: Jacek Lecznar, realizacja: katolik.pl
 
W sprzedaży od 1 października!

Bartolo Longo …były spirytysta i kapłan szatana – nawraca się i całe swoje życie oddaje Bogu. Bóg przyjmuje ten dar i powołuje Bartola do wyjątkowej misji – misji szerzenia różańca, i to na całym świecie!
 
Czy znasz tę postać, którą bł. Jan Paweł II nazwał wzorem dla wszystkich katolików świeckich?

Zobacz film o naszym patronie, bł. Bartolu Longo! część 1cz. 2cz. 3.

Życzenia

Właśnie ukazał się numer 8 KRŚ – grubszy aż o 8 stron! Zapraszamy do nowych działów, w tym literackiego i… sportowego.

Wśród autorów: Stanisława Gamrat, Lidia Wajdzik, Magdalena Buczek, Renata Gontarz, Krzysztof Jędrzejewski, Jarosław Sudoł i nasi kochani Czytelnicy, nadsyłający wspaniałe świadectwa.

W numerze: spotkanie z zespołem Lumen, objawienia w Nikaragui, relacje z pielgrzymek i ważnych wydarzeń, rozważania dla dzieci, wspomniany dział literacki i sportowy i wiele więcej.

Ważna rocznica

7 października to święto Matki Bożej Różańcowej. Pamiętajmy, że 5 października minęła 84. rocznica śmierci Bartola (Bartłomieja) Longa, a już wkrótce, 26 października, doczekamy 30-lecia jego beatyfikacji. Mało kto wie, że to dzięki temu  błogosławionemu Kościoła, który w Polsce pozostaje wciąż mało znany, październik został ogłoszony miesiącem różańcowym. To z jego pracą apostolską i szerzeniem różańca związana jest nowenna pompejańska.

Od 61 do 64 z 64

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. ...
  3. 9
  4. 10
  5. 11
  6. 12
  7. 13