Witamy na stronie

Logowanie lub Rejestruję się

Serdecznie witamy!

Wydawnictwo Rosemaria

Audiobook: Helena Pelczar. Zapomniana stygmatyczka

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej zdjęć

Audiobook: Helena Pelczar. Zapomniana stygmatyczka

Oceń ten produkt jako pierwszy

29,00 zł
LUB

Krótki opis

"Gdy się dostanę do Nieba to za wszystkich modlić się będę." Helena Pelczar

Opis produktu

Helena Pelczar przyszła na świat 25 grudnia 1888 r. w ubogiej, chłopskiej rodzinie. Bieda i głód zmusiły ją już w wieku 24 lat do emigracji do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Pracowała jako służąca. Wykazywała się pobożnością i skromnością, należała do Trzeciego Zakonu św. Franciszka.

Otrzymywała także prorocze widzenia dotyczące ojczyzny. Żyjąc w Ameryce czuła się zawsze Polką i wyłącznie po polsku myślała, mówiła i modliła się. W 1918 r. miała widzenie zmartwychwstałej ojczyzny, na którą napadły liczne wrogie wojska. Widziała polskie wojsko, które do boju prowadził młody kapłan. Widziała też Matkę Bożą, która swoim płaszczem osłaniała Polaków i wrogów, którzy widząc ten cud zaczęli w popłochu uciekać. Ta mistyczna wizja przedstawiała zwycięstwo Polski nad bolszewikami z 1920r., zwane powszechnie "Cudem nad Wisłą", a młodym kapelanem był ksiądz Ignacy Skorupka.

Z czasem zaczęła doznawać cierpień ukrzyżowanego Jezusa: najpierw niewidzialnie, później poprzez stygmaty. Na polecenie Zbawiciela i Maryi ofiarowywała swoje cierpienia za nawrócenie grzeszników. Cierpiała także za dusze czyśćcowe, z którymi miała szczególną więź. Zmarła w opinii świętości 27 kwietnia 1926 r.

 

AUDIOBOOK, czytają: Edyta Kościelniak i Jacek Lecznar, realizacja: katolik.pl

format MP3, długość: 3 godz 35 min

Dostępne też w wersji książkowej!

Tagi produktu

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.